Twój slogan firmowy

Ogólnopolskie Zawody MDP

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WL w Zielonej Górze

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

W dniach 31 sierpnia – 2 września 2018 r. w Licheniu Starym odbyły się kolejne Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorem zawodów był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Bezkonkurencyjne okazało się województwo podkarpackie. Wśród drużyn dziewcząt zwyciężyła MDP Racławówka, w grupie chłopców i drużyn mieszanych najlepszy wynik osiągnęła MDP Krzeszów.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Polskę podczas międzynarodowych zawodów MDP w Szwajcarii w 2019 r.

Województwo lubuskie reprezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP Trzebicz, drużyna dziewczęca i chłopięca – aktualni Mistrzowie województwa.

Bardzo udany start zanotowała dziewczęca drużyna z Trzebicza – w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce, drużyna chłopięca zajęła 14 miejsce.

W ramach zawodów drużyny rywalizowały również w konkurencji „prezentacja województw”.

I miejsce zdobyły drużyny z województwa lubelskiego, II – z woj. opolskiego, III – z woj. dolnośląskiego.

Zawody odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Serdecznie gratulujemy MDP Trzebicz i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszego województwa.

W załączeniu zestawienie wyników i miejsc wszystkich drużyn – dziewczęcych i chłopięcych.