Twój slogan firmowy

Zawody w Trzebiechowie.

E-Strażak Lubuski

Zawody sportowo-pożarnicze i festyn strażacki  w Trzebiechowie.
Dnia 19 lipca 2014 na boisku w Trzebiechowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze zorganizowane przez OSP Trzebiechów .W zawodach udział wzięły drużyny seniorów z OSP Klenicy, Nowogrodu Bobrzańskiego, Głuchowa , Trzebiechowa oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Klenicy, Nowogrodu Bobrzańskiego i Trzebiechowa. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Gminny dh Paweł Urbański, o którego puchary walczyły drużyny. Po otwarciu zawodów głos zabrał Wojewoda Lubuski  Jan Świrepo, który pogratulował wszystkim strażakom pracy jaką wykonują życząc samych skutecznych akcji. Wojewoda zapewnił, że popiera naszą akcje pozyskiwania środków finansowych na sprzęt pożarniczy. Następnie głos zabrał  Komendant Miejski bryg. Mariusz Bieława. Zawody w kategorii seniorów  wygrały kolejno drużyny OSP Trzebiechów , Głuchów, Klenica i Nowogród Bobrzański. Zawody młodzieżowych drużyn wg.CTIF wygrała drużyna  MDP Nowogród Bobrzański, 2 miejsce MDP Trzebiechów, 3 miejsce MDP Klenica, 4 miejsce zajęła II drużyna z Trzebiechowa. Po zawodach przenieśliśmy się na plac przed pałacem, gdzie odbył się festyn strażacki z zabawą taneczną. W trakcie festynu miało miejsce sadzenie Dębu Wolności pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Lasów Państwowych. Dęby sadzone są na pamiątkę 25-lecia odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 r. oraz demokratycznych przemian w kraju.  Wkopania drzewka dokonali Marszałek Województwa Lubuskiego Bogdan Nowak, leśniczy Waldemar Wojtkiewicz i Krzysztof Roślik, Komendant Miejski PSP bryg. Mariusz Bieława, sekretarz Zenon Rychły, radni Gminy Trzebiechów członkowie OSP i MDP Trzebiechów.
Następnym punktem festynu było uroczyste ślubowanie i pasowania młodych adeptów ochotniczych straż pożarnych MDP z Klenicy i Trzebiechowa. Młodzież przemaszerowała w kolumnie czwórkowej pod pałac, gdzie złożyła rotę ślubowania i odebrała legitymacje MDP. Pasowania udzielił im dh.Tadeusz Cipora  wraz z dh.Stanisławem Filipczakiem i dh.Pawłem Urbańskim .Po ślubowaniu dowódca MDP Karol Sobczuk drużynę odprowadził do miejsca zbiórki.
Następnie odbył się pokaz grupy tanecznej „Flawa” z Trzebiechowa, której dziękujemy za występ. W trakcie festynu odbyły się także liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, pokaz ratownictwa technicznego OSP Klenica oraz była możliwość przejechania się podnośnikiem hydraulicznym z JRG Sulechów. Przed zabawą taneczną odbyły się również konkursy sprawnościowe dla dorosłej części uczestników festynu z nagrodami. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna do której grał nam zespół Hit-Bend. Wszyscy zgromadzeni wyśmienicie bawili się do godz. 1.30.
Przybyłym gościom, w szczelności Panu Wojewodzie Świrepo i Panu Marszałkowi Nowakowi serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej imprezy.
Sponsorom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu bardzo dziękujemy.
Prezes