Konferencje z zakresu funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WL w Zielonej Górze » Konferencje z zakresu funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej

Konferencje z zakresu funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej oraz współpracy z OSP i samorządami gmin na terenie województwa lubuskiego

1. W dniach 22-23 marca w Pałacyku Łąkomin w gminie Lubiszyn odbyła się pierwsza z dwóch konferencji,  organizowanych przez nasze biuro, z udziałem prezesów OSP, komendantów gminnych oraz pracowników samorządów zajmujących się ochroną przeciwpożarową z południowej części województwa.

Konferencję otworzył pan Artur Terlecki wójt gminy Lubiszyn,  w kilku słowach zaprezentował funkcjonowanie gminnych OSP oraz walory gminy.

Na nasze zaproszenie przybył  p. Janusz Drozda Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP   oraz p. Marcin Białowąs Naczelnik Wydziału w KW PSP w Gorzowie Wlkp. Wśród uczestników konferencji byli członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego.

Uczestników konferencji w Łąkominie przepraszamy za niedogodności, zwłaszcza za  zimną niedogrzaną „salę konferencyjną” w namiocie. Oferta przygotowana przez właściciela znacząco odbiegała od tego co zastaliśmy na miejscu, wielkie rozczarowanie.  Nie wrócimy tam i nie polecamy.

2. Druga konferencja odbyła się w dniach 29-30 marca 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowym Leśnik w Łagowie z udziałem prezesów OSP i przedstawicieli samorządów z południowej części województwa.

Konferencję w Łagowie otworzył p. Mariusz Wójcik Komendant Powiatowy PSP w Świebodzinie,  który objął tą  funkcję w ostatnim czasie.

Zakres konferencji:

1.       Podsumowanie działalności w 2018 r.

2.       Kalendarz imprez programowych na rok  2019

3.       Dotacje dla OSP na 2019

4.       Zmiany w Regulaminach Związku – odznaczenia i umundurowania

5.       Zasady organizacji wypoczynku dla MDP

6.       Sprawozdawczość w OSP – nowe obowiązki , elektroniczny podpis, CIT 8, sprawozdanie finansowe

7.       Prezentacje firm pożarniczych:

- WUS Brzeziny

- Fire Max

- BEZALIN

- MacTronik

- Szczęśniak Samochody Specjalne

Oraz Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych  w Zielonej Górze i Szczecinie

Wszystkim uczestnikom obu konferencji dziękujemy za aktywny udział, cenne uwagi, dociekliwe pytania oraz sympatyczne rozmowy w części relaksowej.

Państwa pozytywne głosy o ważności  i potrzebie  takich spotkań obligują nas do organizacji konferencji  w przyszłości. Szukamy ośrodka, który pomieści nas wszystkich, bez podziału na północ-południe.

W załączeniu zdjęcia.