Powiatowy Turniej MDP

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WL w Zielonej Górze » Powiatowy Turniej MDP

26 sierpnia 2022 r. w Świdnicy odbył się XIX Powiatowy Turniej Drużyn Młodzieżowych OSP /Turniej Leśny/ pod hasłem „Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami”. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn MDP z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, łącznie ponad 200 osób. 
To jedno z największych i najważniejszych w roku przedsięwzięć proedukacyjnych dla dzieci i młodzieży propagujących wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, pożarnictwa oraz ochrony przyrody w naszym powiecie.
Dziewczęta i chłopcy na blisko 5 kilometrowej trasie, zmagali się z różnymi konkurencjami nawiązującymi m.in. do umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego, bezpiecznego zachowania w lesie i na drodze, ochrony i poznawania środowiska przyrodniczego. Nie bez znaczenia, był też czas przebycia trasy. 
Pierwsze miejsce w tegorocznych zmaganiach zdobyła drużyna chłopców z OSP Racula, drugie miejsce należy do mieszanej drużyny z OSP Koźla a na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z OSP Sucha. Doskonała pogoda, atmosfera oczekiwania po dwuletniej przerwie oraz wspaniałe nagrody dla każdego uczestnika sprawiły, że dzieci wróciły do domów zadowolone i zmotywowane do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji turnieju. Zgodnie z zasadami turnieju – Czyja drużyna wygrywa, Ten staje się współorganizatorem kolejnych zmagań - przyszłorocznym gospodarzem spotkania będzie Miasto Zielona Góra.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za frekwencję.

    Za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji turnieju w szczególny sposób pragniemy podziękować:
    • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze