Pożar samochodu OSP Złotnik - Wóz mieli od niedawna

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WL w Zielonej Górze » Pożar samochodu OSP Złotnik - Wóz mieli od niedawna

W Lubomyślu pod Żarami podczas pożaru spalił się wóz strażaków z OSP Złotnik. Pomóżmy im, by mogli pomagać nam!


 
Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Wszystko potęgowały silne porywy wiatru. Łącznie ogień zajął powierzchnię około 30 hektarów

W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku. Pojazd nadaje się już tylko do kasacji. OSP Złotnik otrzymała nowy wóz bojowy w 2017 r. w ramach projektu unijnego realizowanego przez nasz Zarząd.

To była trudna akcja, wiatr nieprzewidzianie zmienił kierunek.. dobrze, ze tylko tak się skończyło.

Aby uciąć wszelkie niewybredne komentarze internetowego grona domorosłych "ekspertów" na temat tego, kto jest winny, cytujemy TVN24: "

Pomoc w pozyskaniu nowego samochodu dla OSP Złotnik  zadeklarowała pani Elżbieta Witek Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Nie pozostawajmy obojętni  - Pomóżmy, by mogli pomagać!

Chcemy pomóc w zebraniu chociaż części środków, gdyż zniszczony wóz był wraz ze sprzętem wart blisko 1 milion złotych... Dorzućmy się i pomóżmy im, by mogli pomagać nam.

Ogłoszona została zrzutka, poniżej link

 
Jak zwykle liczymy na strażacką solidarność