Twój slogan firmowy

Zawody

Zawody Wojewódzkie MDP i OSP wg CTIF

23 czerwca 2018 r. na stadionie w Bobrowicach pow. krośnieński odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn MDP oraz OSP wg Regulaminu CTIF

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego oraz Lubuska Komenda Wojewódzka PSP

Gospodarzami zawodów byli:

· Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Odrzańskim

· Komendant Powiatowy PSP w Krośnie Odrzańskim

· Wójt Gminy Bobrowice

· Starosta krośnieński

W zawodach startowały drużyny reprezentujące lubuskie powiaty, jedynie powiat gorzowski i sulęciński nie wystawiły swoich reprezentacji.

Uczestnicy zawodów MDP wraz z harmonogramem startów:

Nr biegu

kat.

Nr
start.

Tor

Drużyna

Powiat

wery-
fikacja

start bojówka

start
sztafeta

1

dz.

1

1

Trzebicz

strzelecko-drezd.

09:45

10:10

10:25

dz.

2

2

Dzikowice

żagański

09:45

10:10

10:25

2

dz.

3

1

Międzyrzecz Obrzyce

międzyrzecki

09:55

10:20

10:35

dz.

4

2

Bobrowice

krośnieński

09:55

10:20

10:35

3

dz.

5

1

Łysiny Wygnańczyce

wschowski

10:05

10:30

10:45

dz.

6

2

Kolsko

nowosolski

10:05

10:30

10:45

4

dz.

7

1

Stary Kisielin

zielonogórski

10:15

10:40

10:55

dz.

8

2

Goszczanowiec

strzelecko-drezd.

10:15

10:40

10:55

5

dz.

9

1

Osiecznica

krośnieński

10:25

10:50

11:05

dz.

10

2

Złotnik

żarski

10:25

10:50

11:05

Nr biegu

kat.

Nr
start.

Tor

Drużyna

Powiat

wery-
fikacja

start bojówka

start
sztafeta

6

chł.

1

1

Goszczanowiec

strzelecko-drezd.

10:35

11:00

11:15

chł.

2

2

Mostki

świebodziński

10:35

11:00

11:15

7

chł.

3

1

Trzebicz

strzelecko-drezd.

10:45

11:10

11:25

chł.

4

2

Śmieszkowo

wschowski

10:45

11:10

11:25

8

chł.

5

1

Sucha

zielonogórski

10:55

11:20

11:35

chł.

6

2

Kolsko

nowosolski

10:55

11:20

11:35

9

chł.

7

1

Niegosławice

żagański

11:05

11:30

11:45

chł.

8

2

Bobrowice

krośnieński

11:05

11:30

11:45

10

chł.

9

1

Osiecznica

krośnieński

11:15

11:40

11:55

chł.

10

2

Cybinka

słubicki

11:15

11:40

11:55

11

chł.

11

1

Brody

żarski

11:25

11:50

12:05

Uczestnicy zawodów OSP wraz z harmonogramem startów:

Nr biegu

kat.

Nr
start.

Tor

Drużyna

Powiat

wery-
fikacja

start bojówka

start
sztafeta

12

K

1

1

Trzebicz

strzelecko-drezd.

11:25

11:50

12:05

13

K

2

1

Łysiny Wygnańczyce

wschowski

11:50

12:15

12:30

14

K

3

1

Kręcko

świebodziński

12:00

12:25

12:40

15

K

4

1

Siedlnica

wschowski

12:10

12:35

12:50

16

K

5

1

Bobrowice

krośnieński

12:20

12:45

13:00

Nr biegu

kat.

Nr
start.

Tor

Drużyna

Powiat

wery-
fikacja

start bojówka

start
sztafeta

17

M „A”

1

1

Siedlnica

wschowski

12:30

12:55

13:10

18

M „A”

2

1

Szczaniec

świebodziński

12:40

13:05

13:20

19

M „A”

3

1

Łysiny Wygnańczyce

wschowski

12:50

13:15

13:30

20

M „A”

4

1

Stare Strącze

wschowski

13:00

13:25

13:40

21

M „A”

5

1

Mirocin Górny

nowosolski

13:10

13:35

13:50

22

M „A”

6

1

Bobrowice

krośnieński

13:20

13:45

14:00

Nr biegu

kat.

Nr
start.

Tor

Drużyna

Powiat

wery-
fikacja

start bojówka

start
sztafeta

23

M „B”

1

1

Siedlnica

wschowski

13:30

13:55

14:10

Fundatorzy nagród:

· Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Lubuskiego

· Wojewoda Lubuski

· Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz Nadleśnictwo Krzystkowice

· Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie oraz Nadleśnictwo Bogdaniec

· Wytwórnia Umundurowania Strażackiego Brzeziny

· Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu

· Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

· Bocar – specjalistyczne samochody pożarnicze

· Bank Pocztowy

Ponadto upominki ufundowali:

- Starostowie powiatów – puchary i medale dla drużyn OSP i MDP

- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Odrz. – puchar, nagrody

- Lubuski Komendant Wojewódzki – puchar

Gratulujemy zwycięzcom !!

Wszystkim drużynom startującym w zawodach serdecznie dziękujemy, pokazaliście wysoki stopień wyszkolenia i przygotowania.

Dziękujemy.

Dziękujemy ekipie sędziów zawodów pod kierownictwem sędziego głównego brygadiera Tomasza Górniaka.

Drużyny MDP, które zajęły I miejsce, tj:

MDP OSP Trzebicz – dziewczęta i chłopcy będą reprezentować województwo na Olimpiadzie krajowej, która będzie się odbywać w dniach 31.08-2.09. 2018 r. w Koninie i Licheniu Stary.

Decyzją organizatorów zawody były także eliminacjami drużyn OSP wg CTIF na mistrzostwa Polski, które odbędą się w 2020 r.

Poniżej prezentujemy protokoły końcowe.

PROTOKÓŁ KOŃCOWY

SĘDZIEGO GŁÓWNEGO ZAWODÓW SPORTOWO-POŻARNICZYCH

W dniu 23 czerwca 2018 r., przeprowadzono w Bobrowicach, Wojewódzkie Zawody

Sportowo-Pożarnicze wg CTIF dla MDP, w których wzięło udział 21 drużyn

(w tym 10 drużyn dziewcząt).

Komisję sędziowską powołał Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak,

a sędzią głównym zawodów był bryg. Tomasz Górniak.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

- ćwiczenia bojowe,

- sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

MDP Dziewczęta:

Klasyfikacja generalna zawodów

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

Trzebicz

1039,10

2.

Goszczanowiec

1018,90

3.

Kolsko

1012,70

4.

Międzyrzecz Obrzyce

995,90

5.

Złotnik

995,08

6.

Dzikowice

955,56

7.

Łysiny Wygnańczyce

949,89

8.

Osiecznica

902,45

9.

Bobrowice

901,32

10.

Stary Kisielin

840,93

MDP Chłopcy:

Klasyfikacja generalna zawodów

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

Trzebicz

1034,20

2.

Śmieszkowo

1022,26

3.

Brody

995,79

4.

Niegosławice

988,03

5.

Mostki

950,83

6.

Osiecznica

940,03

7.

Goszczanowiec

926,02

8.

Sucha

919,87

9.

Cybinka

903,07

10.

Kolsko

868,27

11.

Bobrowice

823,04

Podczas zawodów do komisji sędziowskiej wpłynęło …NIE WPŁYNĘŁY… protestów, które załatwiono --------

PROTOKÓŁ KOŃCOWY

SĘDZIEGO GŁÓWNEGO ZAWODÓW SPORTOWO-POŻARNICZYCH

W dniu 23 czerwca 2018 r., przeprowadzono w Bobrowicach, Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP wg Regulaminu tradycyjnego, w których wzięło udział 12 drużyn (w tym 5 kobiecych).

Komisję sędziowską powołał Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak,

a sędzią głównym zawodów był bryg. Tomasz Górniak.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

- ćwiczenia bojowe,

- sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Grupa „C” Kobiety

Klasyfikacja generalna zawodów

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

Trzebicz

344,36

2.

Łysiny Wygnańczyce

305,48

3.

Siedlnica

305,40

4.

Bobrowice

269,60

5.

Kręcko

168,90

Grupa „A” Mężczyźni

Klasyfikacja generalna zawodów

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

Łysiny Wygnańczyce

366,75

2.

Siedlnica

363,26

3.

Stare Strącze

335,14

4.

Bobrowice

279,79

5.

Mirocin

174,14

6.

Szczaniec

169,24

Grupa „B” Mężczyźni

Klasyfikacja generalna zawodów

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

OSP Siedlnica

349,80

Podczas zawodów do komisji sędziowskiej wpłynęło …NIE WPŁYNĘŁY… protesty ---------